O nás


Koza Dcerka si přála k narozeninám kozičku. A tak přišla koza Princezna. Ale nechtěla být sama, proto jsme pořídili Jasněnku. Nadšení pro kozy pomalu dcerku pouštělo, (zato u pubertálního syna začalo stoupat :D). Po pěti letech máme koz šedesát a plánujeme se zastavit na stovce. Ale jeden kozař nikdy neví…

Na našem statku žijí se slepicemi, kachnami, krůtami, husami, perličkami, myšmi, které nám úspěšně loví našich sedm koček. Přibyly valašské ovce, z jejichž mléka v brzké době začneme vyrábět ovčí sýry.

Poslední novinkou jsou naše oslí rodinka. Máma Julča, táta Ferda a syn Honzík. Zvládnou pomoct s nákladem i vozit děti.

Naše prodejna Náš obchůdek jsme otevřeli v březnu 2020. To je království Alessia, který opustil slunný Řím, aby vám vyrobil tvarohy a jogurty, a aby jeho italské srdce nestrádalo, pustil se do výroby pravé italské mozzarelly, ricotty, casciocavalla a jiných skvělých sýrů. Ze své domoviny pro vás vozí vína, sušené salámy, prosciutto, olivový olej, nakládané artyčoky a ančovičky a jiné dobroty.

Naše zahrádka Na zahrádce před obchůdkem můžete posedět, ochutnat produkty z nabídky, osvěžit se chlazeným čepovaným Bernardem nebo ochutnat speciální piva Ale a Ipa z malého rodinného pivovaru Rojc. Děti ocení naši báječnou limonádu z domácích sirupů. Dámy si ke kozímu sýru mohou dát sklenku chlazeného italského vína. Nebo láhev. Nebo dvě. (Máme i rum a fernet). Když vás potom přepadne opravdový hlad, můžete se zakousnout do pravého čerstvého italského Panina. K večeru si domů můžete odvézt i kopu domácích vajíček, plno sklenic s medem z Moravských Knínic a domácí marmelády a sirupy k tomu. Tu hrubou mouku na knedle, kmín na zelí a kompot, co jste měli původně přinést domů, u nás najdete taky ;-).

Love u all, see you asap! Škyt! Du dojit!

Domácí sýry

Domácí sýr - máte chuť? Alessio vyrábí kozí, kravské i ovčí sýry. Neustále hledá nové receptury z jeho rodné země a pořád se zdokonaluje.
Proto u nás často nenajdete jen jeho typický „casciocavallo“, ale i mozzarellu, gorgonzolu, ricottu…

Produkty ze statku

Naše produkty Na statku chováme i drůbež, vajíčka se snažíme mít nepřetržitě, ale i tak jsou období, kdy slepice nesnášejí. Krůty, kačeny, kuřata i husy vám připravíme v kuchyňské přípravě na objednávku. Kůzlecí a jehnečí taktéž.
Nově prodáváme kefír a chystáme se na jogurty.

Domácí produkty

Domácí sirupy Od malých lokálních výrobců máme k prodeji ovocné sirupy, marmelády, včelí med a postupně zařazujeme další.

Italské produkty

Italská vína a další produkty Z Itálie vám dovážíme čerstvé těstoviny, sušené salámy, prosciutto, lonzu, ventricino, italské suché pečivo, olivový olej i výborná vína.

Kozí kosmetika

Kozičky Připravujeme pro vás 100% přírodní kosmetiku z kozího mléka.

Do domácnosti

Na dvoře máme malou truhlářskou dílnu, odkud vám nabízíme drobné dřevěné výrobky, jako kuchyňská prkýnka, grilovací pinzety, dřevěné bedýnky, aj.

Jízda na oslech/poníkovi

Oslík
Délka jízdy Cena
15 minut 150 Kč
30 minut 250 Kč
60 minut 500 Kč
Rezervujte na 773 010 976, 776 002 912 nebo farma@statekjinacovice.cz
Vlastní helma vítána.
Maximální váha na osla: 60kg, na poníka: 50kg.

Kontakty

Jinačovice 109
664 34 Jinačovice
Ičo: 74764632
CZ 62850494

Telefon: 773 010 976, 776 002 912
Email: farma@statekjinacovice.cz, syrarna@statekjinacovice.cz

Nebo nás také můžete najít na Facebooku, nebo Instagramu.
Otevírací doba
Pondělí 8-13, 15-20
Úterý 8-13, 15-20
Středa 8-13, 15-20
Čtvrtek 8-13, 15-20
Pátek 8-13, 15-20
Sobota + Neděle 11-20